TEATR W PRZEDSZKOLU…., czyli sztuka pt. ,, Arka Noego’’

Aktualności przedszkolne » Aktualności przedszkolne 2014 - 2015 » TEATR W PRZEDSZKOLU…., czyli sztuka pt. ,, Arka Noego’’

20 listopada 2014 r.

„Na Arce Noe miał bardzo miło
bo z nim zwierząt dużo było”

Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy.. gości!!!  Przyjechali do  nas aktorzy z teatru,, Eden’’, z Wieliczki. Wielokrotnie gościliśmy ich u siebie i zawsze  miło ich wspominamy! Akcja zaczęła się … przedstawieniem się aktorów i rozmową  z małą publicznością. Noe otrzymał wiadomość  od Boga, że wkrótce na złych ludzi spadnie.. wielki deszcz. Wielka ulewa miała być karą .. za ich chciwość, pychę, złośliwość i złe traktowanie  bliźnich….  Noe otrzymał od Pana  również.. nakaz zbudowania specjalnego statku - Arki, który uratuje wszystkich dobrych ludzi i … zwierzęta- z każdego gatunku … chłopca i dziewczynkę….

Wspólnie ze swym synem ..(oraz z pomocą naszych przedszkolaków!) wzięli się do pracy, załadowali zwierzątka, sprawdzili spis - czy wszystko się zgadza i czy o nikim nie zapomnieli i ….wypłynęli. Płynęli    wiele, wiele dni i ..tygodni, a deszcz padał i padał ! W końcu gołąbek wrócił z małą zielona gałązką- co oznaczało, że znalazł suchy ląd. Dopłynęli  do celu - uratował ich Noe i  jego wiara w Boga.

Dzieciaczki były ( razem z Paniami) .. ZACHWYCONE sztuką! Brały  udział w dialogach , żywo reagowały na zwroty akcji, nie bały  się nawet lwa i ogromnego węża. Wiadomo-  pluszowe maskotki, ale… robiły WIELKIE WRAZENIE! Na zakończenie aktorzy dostali zasłużone brawa, a my SERDECZNIE  zapraszamy ponownie do naszego przedszkola artystów z teatru ,, EDEN’’. Dziękujemy- bawiliśmy się naprawdę WSPANIALE!

Lidia Jurkowska

 • WnW15-001.jpg

  WYRUSZAMY NA WAKCJE…!

  26 czerwca 2015 r.

  ,, Hej , maluchy,
  hej dzieciaki,  co Wy na to,
  że będziemy się bawili całe lato’’.

  Jak co roku, tak i teraz, po dłuuugiej i intensywnej pracy nadszedł czas na  zasłużony odpoczynek. Zarówno nauczyciele jak i dzieciaczki calutki roczek szkolny  pracowali …jak te mróweczki. I w końcu nadszedł…... koniec roku. Dzieciaki… od rana brykały wesoło , bo nie mogły się już doczekać spotkania.  Obiad i podwieczorek zjedliśmy wspólnie – wszystkie trzy grupy.

 • OS15-001.jpg

  JUŻ XV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW GMINY GORLICE

  5 czerwca 2015 r. 

  „W zdrowym ciele zdrowy duch! Nie ma przecież nic nad ruch!
  Gdy dasz sobie mocno w kość, będziesz miał wszystkiego dość,
  Pamiętaj, co mówił nasz papież wspaniały:
  - Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”

  Już od 15 lat, co roku w czerwcu zagórzańskie przedszkolaki goszczą  reprezentacje wszystkich przedszkoli Gminy Gorlice na olimpiadzie sportowej pod hasłem „Sport i zabawa to fajna sprawa”.  Oprócz przedszkolaków zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Barbara Wiatr - Pełnomocnik Wójta Gminy Gorlice ds. Oświaty, Pani Krystyna Kozień - Radna Wsi Zagórzany, Pan Michał Pyrcioch - Sołtys Wsi Zagórzany oraz Dyrektorki i Nauczycielki Przedszkoli Gminy Gorlice.

 • DnR15-001.jpg

  DZIEŃ NASZYCH RODZICÓW

   2 czerwca 2015 r.

  ,, Mamo , tato , coś wam dam..
  Jedno serce, które mam !’’.

  U nas w przedszkolu wieeele się dzieje! I …po dniu dziecka  obchodziliśmy święto naszych kochanych rodziców. Wprawdzie dzień mamy już minął a dzień taty za trzy tygodnie, ale my wybraliśmy celowo taki środkowy termin aby uczcić razem naszych rodziców. Po wielu, wielu próbach, nauce piosenek, nadszedł dzień wielkiej ,,premiery''.

 • DD15-001.jpg

  DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

  1 czerwca 2015 r.

  ,,Możesz nauczyć się od swoich dzieci
  o wiele więcej,

  aniżeli one nauczą się od ciebie.
  Poprzez ciebie poznają świat, który już przeminął,
  ty w nich natomiast odkrywasz świat,
  który właśnie się rodzi.
  /Friedrich Rückert/

  Na ten dzień czekali wszyscy już od dawna! Wiadomo - święto milusińskich!

  Na początku pani dyrektor  zdradziła nam SEKRECIK,  że …w naszym ogrodzie przedszkolnym czekają na nas FAJOWE niespodzianki! I naprawdę były!! W ogrodzie pojawiły się kolorowe baloniki, a na niebie nad przedszkolem  wreszcie zaświeciło słoneczko.

 • WdG15-001.jpg

  WYCIECZKA DO GORLIC

   27 maja 2015 r.

  ,, My się deszczu …nie boimy, nie boimy!
  Zaraz do Gorlic.. wyruszymy, wyruszymy, hej!’’.

  No i wyruszyliśmy! Mimo deszczu .. humorki dopisywały. Poza tym  byliśmy ŚWIETNIE przygotowani do wyprawy w WIELKI świat.  Każdy miał coś ,, na deszcz’’, plecaczek, a przede wszystkim … UŚMIECH na małej buźce! Pomarańczowy  autobusik zawiózł nas  wprost pod ,, Tygryska’’ w Gorlicach.

  Czekała tam już na nas bardzo miła Pani,  która zaprosiła nas do Sali Zabaw.

 • KT15-001.jpg

  ,,KOLOROWY TYDZIEŃ”

  18 – 22 maja 2015 r.

  ,, U maluszków  jest fajowo
  zawsze z uśmiechem i zawsze kolorowo!!’’

  Przez cały tydzień WIELE się działo! Każdy dzień tygodnia był .. w innym kolorze.

  PONIEDZIAŁEK - na niebiesko - czyli ,,Morskie Opowieści’’.

  Każdy maluszek przyszedł ubrany w różne odcienie błękitu. Dzień NIEBIESKI zawierał następujące atrakcje: ,,Morskie przygody’’: słuchaliśmy bajki o marynarzu, naśladowaliśmy …wiatr, deszcz, szum morza, składaliśmy stateczki, odpoczywaliśmy na wzburzonych falach, dmuchaliśmy na okręty….

 • ZD15-001.jpg

  ZIELONO JEM….., czyli ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

  24 kwietnia  2015 r.

  ,,Cztery słonie, zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie,
  ten pyzaty, ten wąsaty , kochają się jak wariaty’’.

  Przyszła wiosna, a z nią zazieleniło się wszystko wokół. W salach pojawiły się zielone balony, motyle, zielone słonie   i …  przedszkolaczki i nawet nasze ukochane Panie ubrane były  na ZIELONO!

 • PM15-001.jpg

  POTYCZKI MATEMATYCZNE PO RAZ PIĄTY

  20 maja 2015 r.

  „1, 2, ....., 9, 10
   wszystko można, co się zdarzy,
   porachować, zmierzyć, zważyć.
   Ile łapek ma kurczątko?
   Ile oczek ma myszątko?
   Ile kątów w pokoiku?
   Ile jabłek w tym koszyku?”

  Na zaproszenie organizatorów potyczek z Samorządowego Przedszkola w Ropicy Polskiej delegacja naszych starszaków wzięła udział w matematycznych zmaganiach. Ponieważ potyczki zorganizowano już po raz piąty to z okazji takiego okrągłego jubileuszu wjechał tort i zaśpiewaliśmy sto lat....jak na prawdziwych urodzinach. Następnie przedszkolaki z Ropicy Polskiej zaprezentowały program artystyczny w deszczowej tonacji.

 • Wdb15-001.jpg

  WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

  11,12 i 15 maja 2015 r.

  „Nie trzeba wielkich bibliotek,
  by przyjacielem książki zostać” /H. Łochocka/

  W dniach 11, 12 i 15 maja kolejno grupy: III, I i II z naszego przedszkola były na zajęciach bibliotecznych w Publicznej Bibliotece w Zagórzanach.

  Pani Emanuela Zawiła – młodszy bibliotekarz zaprosiła nas z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i na początek przeczytała nam piękną bajkę terapeutyczną „Wdzięczny zając”, która uczy, że warto pomagać.

 • RRz15_-_001.jpg

  ROZTAŃCZONA RZEPKA

  21 kwietnia 2015 r.

  „Ta drabina to schody do nieba,
  A ta miska nad schodami to księżyc.
  Tamten miecz to zwykły pogrzebacz,
  A z garnków są hełmy rycerzy,
  Ale kto w te czary nie wierzy?
  To jest teatr!
  A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”.

  Nasze najstarsze przedszkolaki - sześciolatki wzięły udział w Prezentacjach Dziecięcych Grup Teatralnych „W krainie bajki” zorganizowanych przez Gorlickie Centrum Kultury. Do prezentacji zgłosiło się bardzo dużo, bo aż 14 zespołów teatralnych z przedszkoli powiatu gorlickiego.

 • Zs15_-_001.jpg

  ,,DOBRE SERCE - ŻABIE CZARY…’’

  17 kwietnia 2015 r.

  ,,Była sobie żabka mała,
  co księżniczki wciąż szukała.
  Chciała by za piękną buźką,
  DOBRE kryło się serduszko!’’.

  W tym dniu … przyjechali do nas aktorzy TEATRU KUKIEŁKI Tomcio z Nowego Sącza.

  Powitała nas piękna scenografia - cuudowne, malowane krajobrazy  i ślicznej urody kukiełki!

  Pięknie wykonane, duże, w kolorowych strojach – naprawdę prześliczne. Cichutko zasiedliśmy w naszym mini - teatrze i … czekaliśmy na przedstawienie.

 • JpCh15_-_001.jpg

  ZAJĘCIE KULINARNE: „JAK POWSTAJE CHLEB?”

  14 kwietnia 2015 r.

  „ABC
  Chleba chcę,
  Lecz i wiedzieć mi się godzi,
  Z czego też to chleb się rodzi?”

  Na pytanie „Skąd się bierze chleb?” słyszymy często odpowiedź „…ze sklepu lub z piekarni”, ale jak się okazuje nie wszyscy potrafią wyjaśnić „w jaki sposób powstaje chleb?”
  Dzieci z grupy II zaprosiły na zajęcia panią Grażynę Szpyrka przedszkolną kucharkę i poprosiły, aby pokazała im jak się piecze chleb.

 • WdP15_-_001.jpg

  WYCIECZKA DO PACANOWA

  8 kwietnia 2015 r.

  „W Pacanowie kozy kują
  więc koziołek mądra głowa

  błąka się po całym świecie,
  aby dojść do Pacanowa....”


  Zaraz po śniadaniu starszaki i średniaki z naszego przedszkola wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Podróż przebiegła bez zakłóceń – w autokarze panowała wesoła atmosfera i do celu dojechaliśmy zgodnie z planem. Na miejscu zjedliśmy drugie śniadanie i podzieliliśmy się na dwie grupy.

 • SW_15_-_001.jpg

  PISANKOWE SPOTKANIE Z RODZICAMI

    27 marca 2015 r.

  ,, Pisanka, pisanka,
  kolorowa malowanka…’’

  O godzinie piętnastej… z  minutkami rozpoczęliśmy SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE. Goście – rodzice naszych przedszkolaków tłumnie przybyli do  Przedszkola, aby zobaczyć i podziwiać występy swych pociech.

  Każdy bardzo się starał,  aby pokazać się z jak najlepszej strony. Dzieciaczki przygotowały  się świetnie, więc wszystko poszło jak po maśle! 

 • TPOT_15_-_001.jpg

  TEATR W PRZEDSZKOLU - ,,PRZYPOWIEŚĆ O TALENTACH’’

  26 marca 2015 r.

  ,,Już od rana rwetes, krzyki…
  Będzie TEATR małe smyki!’’

  Z niecierpliwością czekaliśmy na spektakl aktorów Teatru Eden z Wieliczki. Teatr ,,żywego aktora’’ to dla nas coś wspaniałego -  naprawdę ZAWSZE  jest baaardzo ciekawie podczas takich spotkań, bo dzieci są aktywnymi uczestnikami przedstawienia. „Przypowieść o talentach” mówiła o bogatym Królu, o tym jak rozdawał swoje bogactwo ulubionym sługom.

 • BAL_15_-_001.jpg

  BAL NAD BALE W KARNAWALE!

  9 lutego 2015 r.

  ,,Już od rana rwetes, wrzawa
  dziś w przedszkolu jest …ZABAWA!’’

  Do naszego Przedszkola od rana przybywali…kolorowi i ciekawi goście. Pojawili się: Rycerze, Królewny w sukniach balowych, na małych skrzydełkach przyfrunęły tęczowe Elfy i Skrzaty.

 • ILUZJO_15_-_001.jpg

  SIM- SALA- BIM!!! - WYSTĘP MISTRZA ILUZJI

  4 lutego 2015 r.

  „Światła przygasły i już na scenie
  Magik zaczyna swe przedstawienie.
  Zdejmuje czarny cylinder z głowy,
  Stuka weń laską i czar gotowy”.

  W tym dniu gościliśmy  w naszym  przedszkolu kolegów i koleżanki z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Zagórzanach. Powodem tego niecodziennego spotkania był występ profesjonalnego artysty iluzji pana Wiesława Jaśkowskiego – HAVIS.

 • NCH_15_-_001.jpg

  Rozstrzygnięcie konkursu na NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

  2 lutego 2015 r.

  Dnia 2 lutego 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą choinkę ogłoszonego podczas bożonarodzeniowego spotkania  w przedszkolu. Przypomnijmy, że na zakończenie uroczystości świątecznej dzieci z poszczególnych grup wraz z rodzicami przeszli do swoich sal i wykonali  3 przepiękne choinki, każda grupa jedną.

 • DBD_15_-_001.jpg

  BABCIU, DZIADZIU KOCHAMY WAS!!!

  29 stycznia 2015 r.

  "Dziś okazja bardzo rzadka,
  spotkaliśmy się by uczcić

  Dzień Babci i Dziadka!!!"

  Wprawdzie trochę czasu minęło od  21 i 22 stycznia tj od kalendarzowych świąt Babci i Dziadzia, ale niemniej uroczyście, choć z tygodniowym poślizgiem powitaliśmy naszych seniorów w Domu Ludowym w Zagórzanach.

 • TSD_15_-_001.jpg

  PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE – TYM RAZEM: "SZEWCZYK DRATEWKA"

   20 stycznia 2015 r.

  "Taki nastrój jest w teatrze,
  że zachwycam się gdy patrzę".

  Tym razem dla naszych maluszków i chętnych średniaków i starszaków zorganizowany został wyjazd do Gorlickiego Centrum Kultury na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. "Szewczyk Dratewka".

 • W14_-_001.jpg

  ,,DO STAJENKI, DO STAJENKI, GDZIE LEŻY MALEŃKI…’’

  19 grudnia 2014 r.

  ,,Świeć gwiazdeczko mała, świeć
  Do Jezusa prowadź mnie..’’

  W tym uroczystym dniu,  w naszym Przedszkolu spotkaliśmy się przy… wigilijnym stole. Wszystkie grupy, wspólnie, w wielkim kręgu składały sobie życzenia świąteczne, łamaliśmy się opłatkiem i .. podawali iskierkę przyjaźni.

 • SM14_-_001.jpg

  ŚWIETY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

       05 grudnia2014 r.

  ,,W… wielkim worku niespodzianki…
  Klocki, lalki, nawet sanki!’’

  W tym dniu przybył do nas WAŻNY GOŚĆ ! Wszystkie dzieci baaardzo długo czekały na  Jego  wizytę.

  Już od rana roznosiła nas ENERGIA, no.. bo ile można czekać? Bardzo ciekawi byliśmy – kiedy przybędzie święty i  czy NA PEWNO będzie miał dla nas prezenty? 

 • AN14_-_001.jpg

  ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I TAŃCE!!

   27 listopada 2014 r.

  "Dziś cień wosku ci ukaże,
  co ci życie niesie w darze."

  W naszym przedszkolu  zagościły …CZARY.. dynie i  wróżki…
  Dzieci ubrały się odświętnie, a Panie przygotowały sale i "kąciki z wróżbami".

 • DM14_-_001.jpg

  ŚWIĘTO MISIA PLUSZACZKA

  25 listopada 2014 r.

  ,, Miś różowy, miś pluszowy ..zbuntował się dziś.
  Chce iść także do przedszkola - tak jak mały Krzyś’’
  .

  Wszystkie dzieci na całym świecie uwielbiają święto Misia! A dlaczego? Wiadomo - do misia można się przytulić,  miś jest sprawdzonym przyjacielem, jest  mięciutki, puchaty - i nasz własny. Każdy przyszedł do Przedszkola z  ulubionym misiaczkiem.

 • TE14_-_001.jpg

  TEATR W PRZEDSZKOLU…., czyli sztuka pt. ,, Arka Noego’’

  20 listopada 2014 r.

  „Na Arce Noe miał bardzo miło
  bo z nim zwierząt dużo było”

  Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy.. gości!!!  Przyjechali do  nas aktorzy z teatru,, Eden’’, z Wieliczki. Wielokrotnie gościliśmy ich u siebie i zawsze  miło ich wspominamy! Akcja zaczęła się … przedstawieniem się aktorów i rozmową  z małą publicznością.

 • C14_-_001.jpg

  SUKCES SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W ZAGÓRZANACH - UZYSKANIE CERTYFIKATU PRZYNALEŻNOŚCI DO MAŁOPOLSKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

  17 listopada 2014 r

  W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie podczas XVII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. Profesora Franciszka Venuleta „Tytoń albo Zdrowie”, miało miejsce  uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 • DZ_14_-_001.jpg

  DZIEŃ ZADUSZNY - ODWIEDZAMY CMENTARZE i MIEJSCA PAMIĘCI

  10 listopada 2014 r.

  "Żegnał ich wieczorny mrok,
  Gdy ruszali w bój, Gdy cichła pieśń.
  Szli, by walczyć o twój dom
  Wśród zielonych pól - O nowy dzień."

  Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych wszystkie przedszkolaki pod opieką swoich pań udały się na cmentarz parafialny. Celem wyprawy było  zapalenie zniczy  na grobach zmarłych nauczycieli i przyjaciół przedszkola.

 • PAS_14_-_001.jpg

  SPOTKANIA Z RODZICAMI I PASOWANIE

   29 października 2014 r.

  ,, Miłych gości dziś witamy
  i na PASOWANIE zapraszamy!’’.

  GIMNASTYKA -  FAJNA SPRAWA

  czyli.. ZAJĘCIA OTWARTE i PASOWANIE WGR I .

 • KL_14_-_001.jpg

  TEATR „W KRAINIE KRÓLA LWA” W GORLICKIM CENTRUM KULTURY

  28 października 2014 r.

  "Lew?- cóż lew jest, kociak duży,
  naczytałem się w podróży

  i znam tego jegomości,
  że zły tylko kiedy pości..."

  Dnia roku dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola pojechały do GCK w Gorlicach na spektakl teatralny w formie musicalu p.t. „W krainie Króla Lwa”. W bajkowe postacie wcielili się aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa.

 • PP_14_-_001.jpg

  XI PLENER PLASTYCZNO - LITERACKI W… KWIATONOWICACH

  28 października 2014 r.

  ,,Jesienne liście malowane deszczem i chłodem …
  i kolorowe kalosze na  słotę i niepogodę..’’

  Z samego rana, zaraz po pyszniutkim  śniadanku… przedstawiciele naszego Przedszkola: Amelka, Beatka i Mateusz, wyruszyli na maluteńką wycieczkę!  Odwiedziliśmy naszych "sąsiadów"  czyli dzieci z Kwiatonowic, a tam spotkaliśmy się z innymi delegacjami z przedszkoli Gminy Gorlice.

 • STS_14_-_001.jpg

  SPOTKANIE Z TRADYCJĄ W SZYMBARKU

  22 października 2014 r.

  "Kowal ciężką ma robotę,
  w kuźni kuje wielkim młotem.
  Metal brzęczy, gnie się, wije,
  a on jeszcze mocniej bije".

  Delegacja naszych przedszkolaków w składzie Maja Rydarowicz, Natalia Kotowicz i Paulina Bugno reprezentowała nasze przedszkole na XII Spotkaniu z Tradycją. Gospodarze czyli przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Szymbarku w tym roku zaprosili nas do kuźni. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w odległe czasy sielskiej wsi.

 • P_14_-_001.jpg

  Spotkanie z policjantem, czyli..... gość w dom

  16 października 2014 r.

  Czerwone światło stój!
  Zielone światło idź!

  Na żółtym świetle zawsze czekaj
  - tak już musi być!.

  Odwiedził nas bardzo miły gość pan Policjant z Komendy Policji w Gorlicach.

  Wszyscy czekaliśmy grzeczniutko i cichutko….!

 • MAR_14_-_001.jpg

  Marchewkowe święto

   07 października 2014 r.

  „Pomarańczowa marchewka
  marchewkowy sok

  marchewkowa sałatka
  najlepiej przez cały rok”

  W naszym Przedszkolu  marchewkowy dzień to już tradycja!  W każdej z grup Panie przygotowały dla dzieciaczków mnóstwo niespodzianek i atrakcji . Każdy .. był ubrany na pomarańczowo lub czerwono.. nawet nasze Panie.

 • SPZ_14_-_001.jpg

  Święto pieczonego ziemniaka

  06 października 2014 r.

  „Kartofelku mój malutki rośnij, rośnij okrąglutki,
  ziemniak rośnie, że aż strach,

  wnet go zjemy mniam, mniam, mniam! 

  Przekładany od kilku dni z powodu brzydkiej pogody mini rajd wreszcie doszedł do skutku. Z samego rana… po śniadanku wyruszyliśmy na ZIEMNIACZANĄ wyprawę!

 • AQ_14_-_001.jpg

  Aquafresh i rekord Ginnessa w przedszkolu !!!!

  30 września 2014 r.

  ,, Szczotka, pasta, kubek ciepła woda
  Tak się zaczyna wielka przygoda!’’.

  Równiutko o godzinie… dwunastej rozpoczęliśmy wielką ogólnopolską akcję mycia zębów. Zamiarem było ustanowienie rekordu Guinnessa. Wszystkie placówki przedszkolne z całej Polski wzięły udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.

 • S.S_14_-_001.jpg

  Sprzątanie Świata

  19 września 2014 r.

  „Mamy tylko jedną ziemię
  a jej przyszłość zależy od każdego z nas”

  Po śniadaniu grupy: II i III z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.

 • Pc_14_-_001.jpg

  Przedszkolaki ćwiczą

  17 września 2014 r.

  „Raz, dwa, trzy ćwicz i Ty.
  Bieg i skok, do przodu , w bok !!!

  W ubiegłym roku szkolnym nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” i zdobyło certyfikat „Przedszkole w ruchu”. Ale nie osiadamy na laurach.

 • GRI-0.jpg

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/ 2015

  01 września 2014 r.

  Powiedz Jasiu, powiedz Olu gdzie tak miło,
  gdzie tak miło jak w przedszkolu.
  Bo przedszkole uczy bawi nas,
  bo w przedszkolu miło płynie czas.”

  No i rozpoczęliśmy.. nowy rok szkolny. Z dobrym humorem i uśmiechem na twarzy wszystkich Gości , witała…. Pani Dyrektor oraz grono pedagogiczne.