Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zagórzany

Parafia pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Zagórzanach

Parafia pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika w kościółZagórzanach obejmuje swym  zasięgiem miejscowość Zagórzany oraz część miasta Gorlice (ulice: Biecka, Skrzyńskich, ks. Stanisława Tokarza, Kombatantów, Zakole, Jesionowa), jest jedną z 7 parafii Dekanatu Łużniańskiego Diecezji Tarnowskiej.


» Proboszcz od 1991 r.  ks. Bolesław Bawiec.
»  Wikariusz od 2015 r. ks. mgr Adam Bezak.
»  Rezydent od 2005 r. ks. Franciszek Gryboś.

»  adres:            38-333 Zagórzany 263
    telefon:          (018) 35-12-627
    adres  e-mail:  zagorzany@diecezja.tarnow.pl.


E-book „Ojca Leona słów kilka”

Twórcy serwisu „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi” przygotowali dla swoich czytelników nie lada gratkę. Każdy może otrzymać dotychczas niepublikowany w całości e-book autorstwa chyba najbardziej znanego benedyktyna w Polsce, ojca Leona Knabita OSB.
E-book nosi tytuł „Ojca Leona słów kilka”, a są to zebrane i opracowane w formie książkowej krótkie felietony, poruszające najważniejsze sprawy i problemy codziennego życia.
Jak otrzymać e-booka?
To bardzo proste. Wystarczy zapisać się do newslettera PS-PO

W górnym okienku należy wpisać swój adres mailowy, poniżej kod zabezpieczający (ciąg liter, które się pojawią). Na koniec proszę nacisnąć przycisk „Confirm”. Wówczas na Waszą skrzynkę mailową zostanie przesłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym, który należy otworzyć, a następnie w tym samym e-mailu otrzymacie osobny link – bezpośrednio do książki.
To jednak nie wszystko. Każdego dnia, bezpośrednio na skrzynkę, będziecie otrzymywać wszystkie nowości, artykuły, filmy, informacje, które pojawiają się w naszym serwisie, w tym oczywiście nowe wpisy na blogu oraz linki do filmów z udziałem ojca Leona.

Pismo Święte w wersji mp3

Benedyktyński Instytut Kultury Chronić dobro

MIANOWANIE NOWYCH LEKTORÓW 2012 r.


Mianowanie Nowych Lektorów 2012 r.

W dniu 27 października 2012 r. naszej parafii odbyło się mianowanie 62 ministrantów na lektorów. Msze Św. koncelebrowali kapłani pod przewodnictwem ks. Dziekana, Słowo Boże wygłosił ks. dziekan Stanisław Kuboń.
Lektorzy pochodzą z parafii dekanatu Łużna. Uczęszczali oni przez kilka tygodni na kurs lektorski, który prowadził ks. mgr Krzysztof Baran.

07.11.2012  

Nowi Ministranci 2012


Nowi Ministranci 2012

W dniu 05 lutego 2012 roku w niedzielę na Mszy świętej o godz. 1100 pięciu aspirantów z klasy III szkoły podstawowej zostało przyjętych do Liturgicznej Służby Ołtarza parafii Zagórzany.
Przygotowywali się do tej funkcji przez pół roku. Od tej chwili będą mogli oni służyć przy ołtarzu jako ministranci.

07.02.2012  
Władysław Dąbrowski  

PRZYJĘCIE NOWYCH DZIEWCZĄT DO
DZIEWCZĘCEJ SŁUŻBY MARYJNEJ


Przyjęcie nowych dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej

Dnia 11 grudnia 2011 roku podczas Mszy Świętej o godz. 1100 w naszym Kościele parafialnym odbyło się uroczyste włączenie 14 dziewczynek w poczet Dziewczęcej Służby Maryjnej. Pod opieką Animatorek dziewczynki przez kilka miesięcy przychodziły co tydzień na spotkania, gdzie kształtowały swoje serca na podobne sercu Maryi i uczyły się wypełniać 5 zadań dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z Jezusem.
Po Homilii dziewczynki zaśpiewały pieśń do Ducha Świętego pt. „Niechaj zstąpi Duch Twój”, następnie Ksiądz Proboszcz pobłogosławił przygotowane medaliki i podarował je dziewczynkom. Następnie otrzymały one błękitne pelerynki i legitymacje członkowskie. Z kolei odmówiły wspólnie modlitwę oddania się i powierzenia w opiekę Matki Bożej i otrzymały błogosławieństwo do posługi.
Całą uroczystość uświetniał występ scholii Dziewczęcej Służby Maryjnej pod opieką Animatorek, a także przygotowały oprawę liturgiczną Mszy Świętej. Wszystkie dziewczynki były bardzo szczęśliwe i radosne, że mogą odtąd całym sercem służyć Maryi – Matce pięknej miłości.

14.12.2011  
Ks. Krzysztof Baran  

Odpust Parafialny Ku Czci Matki Bożej Pocieszenia


Odpust Parafialny Ku Czci Matki Bożej Pocieszenia

W dniu 4 września 2011 roku w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prałat Józef Waśniowski – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.
Tematem Jego słowa wygłoszonego do nas była pociecha, jaką Matka naszego Zbawiciela otacza nas i naszą Parafię już od ponad trzech wieków. W obecności wielu kapłanów z okolicznych parafii dekanatu Łużna odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum prosząc Opatrzność Bożą i naszą Patronkę o wszelkie łaski na dalsze lata życia, pracy i pełnienia codziennych obowiązków.

05.09.2011  
Władysław Dąbrowski  

Dożynki Gmine 2011


Dożynki Gmine 2011

W dniu 21-08-2011 o godz. 15.00 w naszej parafii odbyły się uroczystości dożynkowe Gminy Gorlice. Mszę Św. celebrował Ks. Proboszcz Bolesław Bawiec wraz z Ks. Henryk Rzeźnik z parafii Klęczany, Ks. Jan Potoplak z parafii Kobylanka oraz Ks. prałat Franciszek Gryboś. We Mszy Św. uczestniczyły delegacje z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości Gminy Gorlice, wraz z władzami Gminy i zaproszonymi gośćmi.
Po Mszy Św. korowód dożynkowy udał się na boisko szkolne gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

22.08.2011  
Władysław Dąbrowski  

Pożegnanie Ks. Janusz Lelito


Pożegnanie Ks. Janusz Lelito.

W dniu 21-08-2011 r. na Mszy Św. o godz. 10.00 został oficjalnie pożegnany Ks. Janusz Lelito. Po dwóch latach pracy w naszej parafii Ks. Janusz Lelito, wolą J.E.Ks. Biskupa został przeniesiony do parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Gumniskach koło Dębicy.

22.08.2011  
Władysław Dąbrowski  

Dożynki Parafialne 2011


Dożynki Parafialne 2011

Dnia15 sierpnia 2011 r. o godz. 10.00 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej Parafii zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Wieńce zostały wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zagórzanach, jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe zbiory.
Po uroczystej Mszy Św. poświęceniu wieńcy i wiązanek zielnych, dożynkowy korowód przejechał przez wioskę.

15.08.2011  
Władysław Dąbrowski  

Jubileusz 20 lecia Kapłaństwa Ks. Andrzeja Ignarskiego


Jubileusz 20 lecia Kapłaństwa Ks. Andrzeja Ignarskiego

W dniu 14.08.2011r. o godz. 1000 w naszej parafii odbyła się uroczystość 20 lecia Kapłaństwa Ks. Andrzeja Ignarskiego, naszego rodaka. Ks. Andrzej Ignarski pracuje poza granicami naszego kraju, w Marsylii we Francji.
Przedstawiciele Rady Parafialnej złożyli Jubilatowi życzenia od całej wspólnoty parafialnej. Ks. Jubilat celebrował Mszę Św.

14.08.2011  
Władysław Dąbrowski  

Odpust Św. Wawrzyńca i poświęcenie nowej plebanii


Nowi lektorzy 2010.

W Jubileuszowym Roku 225-lecia Diecezji Tarnowskiej, w Roku Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II Ks. Biskup Władysław Bobowski 7 sierpnia 2011 r. o godz. 11.00 w uroczystość Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika patrona Parafii Zagórzany celebrował uroczystą Sumę Odpustową, a po jej zakończeniu poświęcił budynek nowej plebanii.

07.08.2011  
Władysław Dąbrowski  

NOWI LEKTORZY 2010.


Nowi lektorzy 2010.

W dniu 23 października 2010 r. naszej parafii odbyło się mianowanie 65 ministrantów na lektorów. Msze Św. i Słowo Boże wygłosił dziekan ks. dr Stanisław Kuboń.
Lektorzy pochodzą z parafii dekanatu Łużna. Uczęszczali oni przez kilka tygodni na kurs lektorski, który prowadził ks. mgr Janusz Lelito.

24.10.2010  
Władysław Dąbrowski  

PLEBANIA.


Plebania w Zagórzanach.

W dniu 28-09-2010 r.firma " BUD MAL " zakończyła prace przy układaniu kostki brukowej koło budynku plebani.


17.10.2010  
Władysław Dąbrowski  

UKŁADANIE KOSTKI.


Układanie kostki.

W dniu 30 sierpnia 2010 r.Firma " BUD MAL " rozpoczęła prace przy układaniu kostki wokół nowej plebanii.


11.09.2010  
Władysław Dąbrowski  

ROZBIÓRKA STAREJ PLEBANI.


Stara plebania w Zagórzanach.

W dniach od 16 do 28 sierpnia 2010r. zgodnie z decyzją ks. Biskupa została rozebrana stara plebania. Plebania służyła kolejnym duszpasterzom i parafianom ponad 90 lat.


03.09.2010  
Władysław Dąbrowski  

NOWA PLEBANIA.


Nowa plebania w Zagórzanach.

W dniu 31 lipca 2010 r. Firma Produkcyjno - Usługowo - Handlowa „BUDGLIM” zakończyła prace przy elewacji nowej plebanii.KAPLICA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.


Kaplica  Miłosierdzia  Bożego.

W dniu 27-09-2009 r. w parafii została oddana do użytku Kaplica Miłosierdzia Bożego.
Kaplica będzie służyła jako miejsce spowiedzi św. dla osób starszych i słabo słyszących..


Wszelkie prawa zastrzeżone.
© 2005-2013 Zagórzany SIZ